Burç ilmi

Burç ilmi, tarihin her döneminde olduğu gibi insanların bugün de çok büyük ilgi gösterdikleri ve bu konuda uzmanlaşmış kişilerin kapılarını çalıp kendileri veya sevdikleri kişiler için yardım talep ettikleri burç ilmi, birçok bilim dalına göre çok daha özel bir alandır. İnsanların doğum anlarında gökyüzünde bulunan gezegenlerin kendilerini ve karakterlerini nasıl etkilediğini inceleyen bu alanda hizmet verebilmek için insanların kendilerini son derece iyi yetiştirmeleri gerekmektedir. Bu sebeple hem ülkemizde hem de dünya genelinde bu özel bilim dalında hizmet veren kişiler ile çalışmak isteyen kişiler bu insanların mutlaka yeterli bilgi birikime sahip olduklarından emin olmaları gerekmektedir.

Birçok kişinin bu konu hakkında bilgisi olmamasından faydalanarak kendilerini kolayca kandırabilen ve böylece maddi veya manevi kazanç elde edebilen birçok sahte bilimcinin olduğu günümüzde bu konuya özen göstermek çok ama çok önemlidir. Gökyüzünde sürekli olarak hareket halinde olan gezegenlerin 12 burç bölgesine geldikleri anda insanların manevi anlamda nasıl etkileyeceğini inceleyen burç ilmi hakkında şüpheleri olan birçok kişi hem geçmiş dönemlerde bu alanda verilen hizmetler hem de bu konu hakkında Kuran-ı Kerim’de yer alan ayetler ile bu şüphelerinden kurtulabilmektedirler.

Burçlar, özellikle insanların doğum aylarına göre belirlenen ve kişisel özelliklerinden o anki manevi durumlarına kadar birçok alanda bilgiler edinmelerine yardımcı olan unsurlardır. Burç ilmi ise bu unsurları ve aynı zamanda gezegenlerin anlık durumlarını kullanarak insanlara hem o anki hemde gelecekleri hakkındaki bilgileri verebilmek için kullanılan son derece özel ve önemli bir alandır. Birçok kişi gezegenlerin bulundukları konumun nasıl oluyor da karakterlerini veya geleceklerini etkilediğini anlamadıklarını belirtmektedirler. Bunun tam olarak açıklamalarını yapmak veya anlayabilmek için birçok konuya hakim olmak ve doğru bir şekilde yorumlayacak yeterliliğe sahip olmak gerekmektedir.

Gezegenlerin insanların doğum anlarında bulundukları konuma göre kendilerine gönderdikleri kozmik enerjiler birçok farklı konuya bağlı olarak kendilerini farklı şekilde etkiler. Özellikle güneş ve ayın etkileri her gezegene göre çok daha net ve yüksektir. Bu sebeple bir insanın doğum anındaki güneş’in bulunduğu burç insanların öz burcu olarak kabul edilir. İnsanların güneşten aldıkları bu güçlü enerjiler gelecekte sahip olacakları karakterleri ve aynı zamanda kişilik özelliklerini direkt olarak belirlemektedir. Yine aynı şekilde insanların doğum anlarında doğu ufkundan yükselen burç, o kişilerin yükselen burcu olarak kabul edilmektedir.

Tabi ki sadece güneş ve ay değil diğer gezegenlerinde insanların doğum anında yer aldıkları konum farklı özellikleri ile kendilerini direkt olarak etkilemektedir. Günümüzde astroloji adı ile de bilinen burç ilmi, bu alanda hizmet veren kişilerin her zaman büyük saygı ve ilgi görmelerine vesile olmuştur çünkü bu özel konu birçok bilim dalına göre çok daha zor ve çok daha emek isteyen bir bilim dalıdır. Eski zamanlardan bu yana popüler olan ve çok farklı alanlarda çok önemli işlemlerde kullanılan bu özel alanda ismini duyuran çok önemli isimler ile bu isimlere ait olan çeşitli kaynaklar da bugüne ışık tutmuştur.

Gökyüzünü ve özellikle yıldız veya gezegenleri çeşitli şekillerde inceleyip yorum yapmak tarih boyunca insanların ilgilerini çeken ve her zaman gök biliminin gündemde kalmasına vesile olan bir durum oluşmuştur. Ancak burç ilminde olduğu gibi bu konularda yapılan çalışmaların ve insanlara verilen bilgilerin her zaman titiz bir çalışma ve bilimsel kanıtlara dayandırılması gerekmektedir. Burcunun bulunduğu bölümdeki gezegenin etkisine giren kişilerin manevi anlamda nasıl etkilendiklerini gösteren burç bilimi her zaman profesyonellerin yapması gereken ve hafife alınmaması gereken bir bilim dalıdır. Burç ilmi hakkında yorum yapabilir Burç ilim hakkında detaylar için iletişime geçebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort
Open chat