Sahtekar Medyumlar

İnsanlar zaman zaman medyumlar ile çalışmak ve normal yollardan çözemedikleri sorunlarını çözebilmek için arayışa girerler. Tabi ki bu alanda tecrübesi olmayan kişiler maalesef sahtekar medyumların kurdukları tuzaklara düşmekte ve çeşitli şekillerde mağdur edilmektedirler. Medyada da sık sık rastladığımız bu kişilerin amaçları sadece insanların çaresizliklerinden faydalanıp maddi veya manevi anlamda çıkarlar sağlamaktır. Kendilerini herkese önemli bir medyum gibi tanıtan ve tavırları ile de bunu destekleyen sahtekar medyumlar, yaptıkları saçma sapan uygulamalar ile insanların umutlandırmak ta ve hayallerine kavuşacaklarına dair garanti vermektedirler.

Fakat zaman geçtikçe niyetlerini belli eden ve kendilerinden yardım talep eden kişileri karamsarlığa doğru yönelten bu kişiler bugüne kadar birçok kişinin hayal kırıklığı yaşamalarına sebep olmuştur. Bu nedenle medyumlarla çalışmak isteyen kişileri sahte medyumlara karşı son derece dikkatli olmaları ve hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini önceden öğrenmeleri gerekmektedir. Bu amaçla özelikle İnternet sitelerinde bu konular hakkında bilgiler içeren siteler incelenmeli, çevredeki kişilerden bilgiler alınmalı ve medyumlarla iletişime geçikten sonra da son derece dikkatli olunmalıdır.

Zaten sahte medyumlar zaman içinde kendilerini belli etmekte ve dikkatli insanların zarar görmeden kendilerinden uzaklaşmalarına vesile olmaktadırlar. Bu nedenle her karşılaşılan medyum ile çalışmamak ve hakkında çok fazla bilgi sahibi olunamayan kişilere karşı her zaman tedbirli yaklaşmak çok önemlidir. Şüpheli davranışlar sergileyen medyumlar ile iletişimi hemen kesmekte insanların mağdur olmalarını önleyici bir başka yoldur.

İletişime geçtiğiniz medyumun gerçek bir medyum olup olmadığı hakkında araştırma yapınız. Sahtekar medyumlar tarafından siteler ve sahte isimlere aldanıp iletişime geçmemeniz tavsiye edilir. Tüm sorunlarınız için Medyum Bedirhan hoca ile çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. Sahtekar medyumlar ve yalanlarına kanmayın. Sahtekar medyumlar hakkında yorumlarınızı çekinmeden paylaşın.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort
Open chat