Vefkler

İnsanların çoğu, özellikle maneviyata inanan kişiler birçok farklı konuda sorunlarını çözebilmek, kendilerini manevi bir koruma altına almak veya amaçlarına ulaşabilmek için vefk adı verilen çok özel uygulamalardan yardım alırlar. Kısaca küçük bir kağıt parçasının üzerine çizilen karelerin içine yazılan harf veya sayılar şeklinde özetleyebileceğimiz bu uygulama, doğru yapıldığı takdirde ortaya çıkardığı güçlü bir manevi enerji ile insanların amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışır.

Özellikle İslami topluluklarda çok yaygın olarak kullanılmış olan ve geçmiş dönemlerde de birçok örneğine rastlanılan vefkler, İslam topluluklarının ileri gelenleri tarafından da sıklıkla kullanılmıştır. Geçmiş dönemlerden kalan birçok farklı eşyada olduğu görülen ve insanların bu konuya ne kadar önem verdiğini birçok farklı örnekte gördüğümüz vefkler konusu, günümüzde çok fazla kişi tarafından bilinmese bile halen kullanılmaya devam edilmektedir.

Yapılış aşamasında en önemli konu karelerin içine yazılan sayıların toplamlarının hem aşağıdan yukarıya hem de sağdan sola doğru aynı sonucu vermesidir. Yapılan kontrollerde eğer sonuç bu şekilde değilse mutlaka hata bulunmalı ve zaman kaybetmeden düzeltilmelidir. Vefkler, özellikle manevi anlamda güçlü koruyucular olarak bilinmekte ve bu amaçla kullanılmaktadır. İnsanların her zaman günlük hayatta kullandıkları kişisel eşyalarında yer verdikleri bu uygulamaları yapan kişiler mutlaka çok dikkatli olmalı ve amaca en uygun şekilde yapmalıdırlar.

Yapılacak en küçük bir hata veya atlanacak bir adım mutlaka insanların istedikleri sonucu alamamalarına neden olacaktır. Birçok farklı amaç için kullanılan vefkler, tarihin her döneminde insanların büyük bir güven ile yaklaştıkları ve sürekli olarak amaçlarına ulaşmada en büyük yardımcıları olarak gördükleri konulardan biri olmuştur. Özellikle günümüzde çeşitli müzelerde sergilenen ve geçmişte İslam topluluklarının liderlerinin kullandıkları zırh, kıyafet, silah veya kılıç gibi şahsi eşyalarda birçok farklı örneğini gördüğümüz vefklerin o dönemde de çok büyük ilgi gördüklerini anlayabiliyoruz.

Yapılan çizimlerin doğru olduğunun anlaşılmasının ardından insanların okuyacakları güçlü ve etkili dualar yapılan vefklerin etkilerini arttıracak ve istenen sonuca ulaşılmasına yardımcı olacaktır. Günümüzde bu uygulamayı yapabilen çok sayıda medyum veya hoca olması da insanların işlerini kolaylaştırmaktadır. Vefkleri ana başlıklar halinde incelersek ortaya aşağıdaki gibi bir tablo çıkmaktadır;

 • Aşk Vefki
 • İnsanların sevdikleri kişiler ile aralarında güçlü bir aşk duygusunu oluşmasını sağlamak için başvurdukları bu uygulamada, aşık olması istenen kişilerin isimleri yapılan çizimlerin içine yazılır ve daha sonra okunan güçlü dualar ile sonuca gidilir.
 • Bağlama Vefki
 • İnsanların sevdikleri kişiler kendilerine güçlü bağlar ile bağlamak için kullandıkları bu uygulamada ortaya çıkan enerji, kısa zaman içinde kişilerin birbirlerine sımsıkı bağlanmalarını sağlar. Kısa zamanda sonuç veren bağlama vefkinde önemli olan sabırlı olmak ve beklemeyi bilmektir.
 • Evlilik Vefki
 • Üzerlerindeki şanssızlığı ortadan kaldırıp kısmetlerinin açılmasını isteyen ve hayallerindeki evliliği yapabilmeyi amaçlayan kişilerin kullandıkları evlilik vefki, vefk çizimi yapılan kağıtların ilgili kişilerin Üzerlerinde taşınması ile kısa zaman içinde istenen sonucu vermektedir.
 • Soğutma Vefki
 • Bu uygulamada amaç insanların birbirlerinden soğumalarını sağlamaktır. Özellikle kötü amaçla için kullanıldığı düşünülse bile bazen insanlara iyilik yapmak içinde kullanılabilir. Örneğin bir aile çocuklarının birlikte olduğu kişiden zarar göreceğini düşündüklerinde bu uygulamaya başvurabilirler.
 • Ayırma Vefki
 • İnsanların aralarını bozmak ve birlikteliklerine son vermek için kullandıkları ayırma vefki, insanlara herhangi bir zarar vermeden sadece bilinçaltlarına etki ederek sevdikleri kişilerden bir anda uzaklaşmalarına ve ilişkilerine son vermelerine sebep olur.
 • Geri Getirme Vefki
 • Sevdikleri kişiler tarafından terk edilen ve bunun acısını yaşayan kişilerin başvurdukları bu uygulama, aradaki mesafe ne olursa olsun ilgili kişilerin fikirlerini değiştirmelerine ve kendilerini bekleyen kişilere geri dönmelerine vesile olur.
Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort
Open chat